• 0530 963 60 61

  • karaaslanreklam@hotmail.com

  • Malatya / Battalgazi

El İlanı

El ilanı, reklamsektörünün en önemli unsurlarının başında gelir. Yeni ürün tanıtımı yapmak,kampanyalar hakkında bilgi vermek ya da sadece markanın bilinirliğini arttırmakiçin başvurulabilecek en basit yolların başında gelen dijital ve ofset el ilanları,araştırmalara göre en etkili yöntemlerdendir.

El ilanlarındaamaç, potansiyel müşterileri yeni ürünlerden ya da indirim kampanyalarındanhaberdar etmek olduğu kadar marka hakkında hiçbir fikri olmayan insanları daürünlere çekebilmektir. Bunun için de el ilanı hazırlama konusunda dikkatedilmesi gereken birkaç nokta vardır. Dijitalve ofset el ilanı örnekleriincelendiği zaman görülür ki en doğru el ilanları, görselliğe ilk bakıştadikkat çekecek kadar önem vermelidir. İlgi çekici ya da marka ile özdeşleşmişrenkler ve şekiller burada önem taşır.

El ilanı hazırlarkendikkat edilmesi gereken diğer nokta ise tanıtılan ürünlerin ya da kampanyalarınnet bir dille anlatılmış olmasıdır. Müşteri, el ilanına baktığı an ürüne odaklanabilmeli, uzun cümlelerin ya dagereksiz ayrıntıların arasında dikkatinin dağılması önlenmelidir.  Elilanı dağıtımındaki amaç, müşterinin ilgisini mağazaya ve ürüne çekmek isebütün yoğunluk buna verilmelidir. Yani mağazanın kapısından içeri girmeyeteşvik edici olmalıdır.

Rekabet ortamının yoğun olduğu sektörlerde el ilanlarıönemli yer tutar. Gıda, tekstil, kozmetik, yardımcı eğitim gibi rekabetin yoğunolduğu alanlarda hem yeni sezon ürünleri hem de dönemsel indirim ve kampanyalarhakkında bilgi vermek için kullanılabilen el ilanları, aynı zamanda marka-isimbilinirliğini arttırmak ve sürekli akılda kalmak için de kullanılır. Buradaamaç rakip firmaların önüne geçmek ve pazar payından daha büyük bir dilimikapmaktır.

Görsel olarak çekici, içerik olarak sade ama doyurucu olarakhazırlanan dijital ve ofset el ilanları, daha geniş bir kitleyehitap etmek için yüksek sayılarda basılmalıdır. Bu, sokaklarda ya da stantlardadağıtılan el ilanlarının kısa sürede–bazen sadece bir günde- binlerce potansiyel müşteriye ulaşabilmesi içingereklidir.

Siz de mağazanızın açılışı için, yeni ürünlerinizi tanıtmakve kampanyalarınız hakkında bilgi vermek ya da marka bilinirliğini arttırmakiçin el ilanı hazırlama ihtiyacı hissediyorsanız kendimatbaam.com tam aradığınızyer. Online matbaa olan kendimatbaam.com’a girip dosyanızı yüklersiniz, elilanlarınız ertesi gün kargoyla adresinize doğru yola çıkar. El ilanı hazırlamak için bundan dahahızlı, daha pratik ve daha uygun bir yöntem bulamazsınız.